در چند هفته گذشته یک دعوای معمولی بین یک هم محلی با یک نوایی محله ای منجر به دادگاه وپاسگاه کشی شده ودر پایان این درگیری سرانجام هم محله ای ما موفق از کار در آمد.

اما اصل قضیه چی بود؟ ماجرا از آنجا شروع شد که آقای مش ببا اسفندیاری زمین خودش رو که پهلوی مرغداری آقای تقی اسماعیلی بوده به یک نوایی محله ای اجاره می ده واین نوایی محله ای هم که هر روز به زمین آقای اسفندیاری سرکشی می کرده با موتور خودش موجب سلب آسایش نگهبان اونجا وموجبات ترس مرغها رو فراهم می آورده که با تذکرات آقای اسماعیلی مواجه میشه. این نوایی محله ای موضوع رو با صاحب زمین خودش در میون میزاره وآقای اسفندیاری به زارع خودش میگه تو هرکار دلت میخواد انجام بده من پیش می برم.

 به همین خاطر این زارع هم به رفتار غیرمنطقی خودش ادامه می ده ودر ادامه به تذکرات آقای اسماعیلی توجهی نمی کنه. آقای اسماعیلی که از دادن تذکر به این آقا خسته شده بود آخرین راه رو انتخاب می کنه و نامبرده رو به باد کتک می گیره تا شاید اینجوری حالیش بشه که این کاررو تکرار نکنه.

 این زارع پس از نوش جان کردن کتک مفصلی از آقای اسماعیلی، موضوع رو با مش ببا درمیون میزاره وآقای اسفندیاری هم از کربلایی تقی  شکایت میکنه.

 کار به دادگاه میکشه ومش ببا نمی تونه ادعای خودش رو ثابت بکنه ومحکوم میشه. اما این بار به یک بهانه الکی از آقای اسماعیلی شکایت مجدد می کنه که این بار هم شکست می خوره وآقای اسماعیلی هم از خودش اعاده حیثیت می کنه.

 آخرین خبرها حاکی از اینه که مش ببا با گرفتن واسطه های مختلفی ازجمله پسر عمو های آقای اسماعیلی سعی در جلب نظر آقای اسماعیلی می کنند که تا به حال ظاهرا موفق نشده.

باید به بعضی ازاهالی نوایی محله که مراعات هیچ چیز را نمی کنند گفت که صبر وسکوت اهالی این محل هم اندازه ای داره و سکوت ما دلیل بر عدم توانایی ما نیست کما اینکه در چند روز گذشته گشت نیروی انتظامی موتورهایی که مخل آسایش اهالی محل ما بودند رو توقیف می کردو به پاسگاه انتقال می داد.

مطمئنا این باید درسی برای این اهالی باشه که سلب آسایش مردمان دیگر روستاها خلاف قانونه ومستحق مجازات اگر چه خیلی ها از این افراد نیاز به این برخورد دارند.( با احترام به دیگر اهالی خوب نوایی محله که در بعضی از مواقع حتی بهتر ازاهالی محل ما مسایل رفت وآمد رو رعایت می کنند.)   

+ نوشته شده در سه شنبه سی و یکم فروردین 1389ساعت 12:49 توسط اهالی روستا |

 کربلایی محمد رضا شیرویی اولین نشا سال 89 محل را امروز در حال انجام دادن است.هنوز از پایه ی قیمت کارگری سال 89 خبر موثقی به دست نیامده که امیدواریم در روزهای آینده با بیشتر شدن نشاها این مبلغ هم مشخص شود.

 قیمت برنج برای امسال هم کماکان بین 2000 تا 2300 دور می زند که امیدواریم در سال زراعی جدید با افزایش چشمگیر مواجه شود تا اندکی از مشکلات به رنج کاران محل کاسته گردد.

+ نوشته شده در شنبه بیست و هشتم فروردین 1389ساعت 13:34 توسط اهالی روستا |

ماجرا از این قراره که سال قبل آقای صمد حسینی سراغ آقای حاج مهدی مهدوی میره و ازون میخواد که اجازه بده درختهای سر زمین کشاورزی باباشو به قیمت 200000 تومان بهش بفروشه آقای مهدوی هم بعلت کم بودن قیمت راضی نشد تا اینکه امسال زمینهای آقای مهدوی در دست سید جلیل نامی بعنوان ( زارع ) قرار داره! آقای صمد حسینی سراغ این بنده خدا میره و ازش میخواد که بره سراغ مهدوی و اجازه فروش درختارو بگیره

سید جلیل هم با اصرار آقای حسینی در دفتر کارخانه آقای مهدوی ازش اجازه میخواد که حاج مهدی مهدوی هم اجازه میده بهش بشرطی که درختارو به آقای حسینی نفروشه اون بنده خدا بخاطر اصرار صمد حسینی درختارو به اون میفروشه اون هم به قیمت 180000 تومان یعنی 20 تومن کمتر از پارسال درصورتی که طبق برآورد قیمتی که از طرف آقای یدالله عزیزی شده این درختها 700000 تومان ارزش داشته و با کسر هزینه حمل و نقل 400 تومنی سود داشته

ما به اینکه آقای حسینی ارزون خریده  و همه چی سر اون بنده خدا ( سید جلیل ) خراب شده کاری نداریم چون به ما ربطی نداره موضوع اینه که در بین این درختها دو عدد درخت توسکا وجود داشته که طبق گفته ها از اون دسته از درختایی که از زمان یخبندان تا حالا سالم مونده و خیلی کم یاب هستند چرا هیچ نظارتی در این باره انجام نمگیره ؟چرا امثال آقای حسینی باید راه بیفتن هرجا درخت توسکا دیدن اون هم بدون اجازه محیط زیست ببرن؟؟؟؟

اصلا چرا ما باید این درختهارو بفروشیم؟؟؟ یعنی ارزششو داره؟؟

+ نوشته شده در جمعه بیست و هفتم فروردین 1389ساعت 15:16 توسط اهالی روستا |

 خبری که دیروز در تمامی وبلاگهای منطقه وسایت  شمال نیوز آمده بود وباعث جریحه دار شدن افکار عمومی منطقه شده، مربوط به مکان دفن اعدامی چند روز گذشته است که شاید بتوان گفت دربدترین مکان ممکن دفن شده است. اما چرا به این مکان حساسیم وبرای ما مهم است؟

 گلزارشهدای تکیه معصوم زاده که در وسط شهرستان فریدونکنار قرار دارد وبه نوعی گلزار مر کزی شهر هم محسوب می شود مدفن سرداران وفرماندهان بزرگ لشکر25 کربلا و استاندار اسبق استان مازندران است.

 سرادرانی همانند حاج حسین بصیر که به جرات می توان گفت یکی از افتخارات استان مازندران در سطح کشورمی باشد. آهنگری که  قبل از شروع انقلاب درگیر مبارزات سیاسی شده بود ومدتها در زندانهای شاه به سر برد وچند بار هم به خاطر فعالیتهای سیاسی اش از کار اخراج شد ( باطری سازی وزارت جنگ سال 53 ). سرادری که به معنی واقعی کلمه عزت وشرف و ناموس پرستی را در کنار اروند وحشی به نمایش گذاشت ودر کربلای10 در ارتفاعات برفگیرماووت به لقا الله رسید.

 می دانید سالگرد شهادت حاجی چه روزی است ؟ 2 اردیبهشت 66 . درست یک هفته قبل از سالگرد شهادت حاجی،  باید این ناپاک در کنار وی آرام گیرد. دست مریزاد، خوب به حاجی عیدی داده اید آقایان؟!!!

 درکنار این سردار با عظمت،  نماینده محبوب ومردمی شهرستان مرحوم مهندس محمد مجد آرا نیز مدفون می باشد. مردی که فریدونکنار هرچه که امروز دارد نتیجه تلاشها وسخت کوشی های وی است که متاسفانه مسئولین امروزی توان حفظ این دستاوردها را هم با کمال تاسف ندارند. عزیزی که علیرغم فریدونکناری نبودن در وصیت نامه ی خود،  این گلزار را مدفن همیشگی خود دانست ودر کنار حاج حسین ویارانش آرام گرفت.

 گلزاری که یاد آور غیرت وحمیت مردان مردی است که برای آسایش وآرامش ایران جان بر کف اخلاص نهادند ودر نزد پروردگارشان عند ربهم یرزقون شدند. حال امروز باید پیکر کسی را تحمل کنند که ... الله اکبر

اما سخنی با فرماندار وامام جمعه محترم

 جناب آقای فرماندار !!! در اولین آزمون خود در شهرستان مردود شدی. شاید این شهر را نشناسی اما خوب باید بدانی که این شهر بالاتر از این است که اینگونه با وی برخورد شود. مطئمنا تصمیم شورای تامین شهرستان برای جلوگیری از دفن این مرد می توانست قداست و ارزش این مکان مقدس را حفظ کند که متاسفانه شما شایستگی آن را نداشتید.

 جناب امام جمعه محترم!!! که کار شما ، دائما شده در خواست وجوهات نقدی از مردم برای تکمیل مکان مصلی. مصلی ای که یک بار در هفته وبه مدت چند ساعت از آن استفاده می شود و پر از اسپیلت ووسایل گرمایشی وسرمایشی شده است . این در حالی است که بیمارستان فریدونکنار در کمبود شدید منابع مالی مواجه است، مدارس آن که باید هزینه های خود را از جیب دانش آموزانش تامین کند همیشه با مشکل مالی طرف است  ودر هر چند ماه یک بارزیر پل وسط شهر جسد یک معتاد کراکی کشف می شود.

نمی دانیم فردای قیامت جواب سردار و مهندس راچه خواهید داد.

+ نوشته شده در جمعه بیست و هفتم فروردین 1389ساعت 0:26 توسط اهالی روستا |

در چند روز اخیر خبرهای مختلفی درمحل افتاد که براتون در این قسمت اونها رو بیان می کنیم.

اولین خبر رفتن آقای اسدالله سیفایی به همراه همسرشون به سفر کربلا است که امیدواریم به سلامتی برن وبرگردن.

خبربعدی هم بستری شدن آقای مش علی مسلمی هستش که به علت سکته دربیمارستان بستری شده که امیدواریم هر چه زودتر حالشون خوب بشه.

خبربعدی هم مربوط به مکان دفن اعدامی دیروز است که درگلزار شهدای این شهر دفن شده و واکنشهایی هم به وجود آورده که همگی آنها بی نتیجه بوده و معلوم نیست فرماندار و امام جمعه شهر چی کار دارن می کنن.

+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و ششم فروردین 1389ساعت 8:42 توسط اهالی روستا |

  امروز باخبر شدیم یک مرد  30 ساله فریدونکناری به همراه یک همدست بابلسری ویک همدست کیاکلایی خود که در سال 85  اقدام به ربایش دختران وزنان جوان می کردند وپس از تجاوز به عنف و تهیه فیلم آنها را آزاد می کردند، صبح امروز ساعت 5 درمیدان شهربانی بابلسر به دار مجازات آویخته شدند و پیکر این مرد که در قسمت تقریبا مرکزی شهرزندگی می کرد صبح امروز در شهرتشییع شد.

درمورد تعداد نفراتی که به دام این باند افتادنداعداد وارقام متفاوتی ذکر می گردد که از10 تا40 نفر نام برده می شود.

گفته می شود این مرد فریدونکناری دارای شغل آزاد بوده و از تمکن مالی خوبی هم برخوردار بوده است.

مطمئنا برخورد های سنگین اینچنینی، با افراد مخل امنیت اجتماعی می تواند درس عبرت خوبی برای این متجاوزان باشد وزنگ هشدار بسیار جدی به متولیان فرهنگی شهرستان که در شهری که روزی به نام قم مازندران ویکی از مذهبی ترین شهرهای استان شناخته می شد در کمتر از چند ماه یک قتل ویک اعدامی را شاهد باشد . بایدبه حال مسئولین فرهنگی شهرستان افسوس خورد که فقط به فکر منافع وپستهای خود هستند و تنها قربانی واقعی دراین میان، مردم مظلوم این منطقه می باشند که انگشت به دهان نظاره گر بی لیاقتی مسئولین خود.

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم فروردین 1389ساعت 16:8 توسط اهالی روستا |

متاسفانه با خبر شدیم نوه دختری آقای علی ابراهیمی به دلیل بیماری فوت شده اند. مراسم تشییع جنازه این کودک سه ساله امروز برگزار شد.

این ضایعه را به خانواده ابراهیمی تسلیت عرض می کنیم واز خداوند منان صبر آرزومندیم.


+ نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم فروردین 1389ساعت 18:18 توسط اهالی روستا |

 همه ساله در چنین مواقعه ای اهالی محل اقدام به پاک کردن رودخانه کیسرو می نمایند. این آبراه بسیار مهم، نقشی اساسی در آبرسانی به زمین های کشاورزی روستای ما وروستاهای اطراف تا فریدونکنار بازی می کند و همه ساله رود خانه ها این مسیر ومسیر اصلی آب (کیسرو ) احتیاج به لایروبی دارد که امروز هم بنا برهماهنگی های انجام شده بین روستاهای اطراف محل ما از کیسرو تا آب بندان بعد از مرزنگو که تقریبا از روستای کبودکلا می شود لایروبی شده است.

این رودخانه اصلی از سد لار که بین آمل و تهران قرار دارد سرچشمه می گیرد. این سد آبهای کشاورزی زمین های شهرهای آمل ، فریدونکنار، محمود آباد وتا حدودی هم بابل را تامین می کند.هرچند که ازاین سد برای تامین اب شرب هم استفاده می شود.

امیدواریم امسال بارندگی در زمان مطلوب خود ببارد تا خدایی نکرده مجبور به روشن کردن پمپ هایی آب واستفاده از چاهها نباشیم.

حتما  بااین خبر برای خیلی از دوستان خاطرات دوران کودکی در این آب بندان زنده شده و کیسرو برای خیلی از اهالی محل جای خاطرات خوب کودکی است.
+ نوشته شده در جمعه بیستم فروردین 1389ساعت 13:27 توسط اهالی روستا |

خبری توسط چند وبلاگ مهم درمنطقه فریدونکنار درروزهای اخیر منتشر شده است که از صحت وسقم آن اطلاعی نداریم. لذا ما هم با آوردن نام این وبلاگها این خبر رو برای آگاهی بیشتر شما مخاطبین عزیز منتشرمی کنیم.

گفتنی است مسئولیت کامل این خبر با انتشار دهندگان آن است واین وبلاگ هیچ مسئولیتی در قبال این خبر ندارد.

منابع ما : http://www.fereydonkenar.blogfa.com/post-219.aspx  وhttp://www.robeshadi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=750:1389-01-17-11-25-04&catid=1:latest-news&Itemid=50 

اما خود خبر به نقل از این وبلاگها :

به گزارش یکی از کاربران "روبه شادی"
 یکی از فرمانداران شهر ساحلی  در هفته های پایانی سال 1388 بر اساس هماهنگی قبلی با ستاد راهیان نور منطقه  مبلغ ده میلیون تومان را برای هزینه راهیان نور از اعضای شورای شهر تقاضا  نمود و با پیگیری بسیجیان و .. مورد تائید شورای شهر واقع گردید و به سرعت این میزان اعتبار به فرمانداری تحویل گردید.
در این گیرودار بود که شایعه جابجائی ضربدری بعضی از فرمانداران  ضعیف به صورت اتوبوسی (شما بخوانید فله ای ) از رسانه ها شنیده شد و با نزدیکی سال نو این مسئله قوت گرفت، و این حرکت به صورت رسمی توسط یکی از مسئولان در استانداری به رسانه ها اعلام گردید.
وقتی این فرماندار موضوع را شنید بیکار ننشست و با همکاری ویژه حراست و حسابدار باوفایش  بهتر دید قرض هائی  را که کمتر از دو سال در این فرمانداری به جا گذاشته (شما بخوانید بالا آورده) را  تصویه حساب  کند.
بعد از گذشت تعطیلات عید و بر گذار نشدن تودیه و معارفه ها در روزهای پایانی 1388 حربه وی برملا شد و دست این  نافرماندار در میان مسئولان و مردم شریف رو شد.
براساس همین خبر ،این  شخص به اصطلاح فرماندار از ده میلیون تومان  فقط حدود سه ملیون تومان را برای کاروان راهیان نور منطقه در نظر گرفت و هزینه نمود و پنج میلیون تومان را برای  تصویه  بدهکاریهایش در نظر گرفته بود ، و فقط دو میلیون تومان باقیمانده را برای ماست مالی کردن  موضوع در میان تعداد انگشت شماری از مسئولان ادارات  به میزان تبانیهای انجام گرفته فی مابین  در مدت حدود 2 سال فرمانداریش به آنها هدایائی به عنوان عیدی از سکه بهار آزادی کامل گرفته و یا نیم سکه و ربع هم و به بعضی از کارکنان رده پائین فرمانداری سکه طلا پارسیان با بر پائی جلسه ای با عنوان خدا حافظی  فرماندار ، برگذار نمود و پولهای بیت المال و خانواده  شهدا و رزمندگان وشهروندان را به روش خودش هزینه کرد.

+ نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم فروردین 1389ساعت 10:38 توسط اهالی روستا |

   با شروع شدن سال 89 متا سفانه تا به امروز هیچ خبری از ادامه طرح هادی محل نیست وکماکان وضعیت خیابان محل به همان وضعیت سابق است.
این در حالی است که طرح هادی نوایی محله در سال 89 در حال ادامه یافتن است وکارگران آن هم مشغول به کار می باشند.
تعریض سازی جاده آمل به فریدونکنار هم که مدت یک ماه متوقف شده بود در چند روز اخیر مجددا شروع شده است.
ظاهرا درمیان طرح های  تعریض سازی خیابان فقط پروژه ی محل ماست که صاحب نداردو هیچ اقدامی هم برای ادامه آن انجام نمی شود وبقیه پروژ ه ها درحال ادامه یافتن است.
+ نوشته شده در چهارشنبه هجدهم فروردین 1389ساعت 14:7 توسط اهالی روستا |

درچند روز اخیر که آخرین روزهای تعطیلات نوروزی سال 89 بوده هیچ خبر خاصی در محل نیفتاده و تقریبا همه جا امن وامان بوده است و علت آپ نشدن وبلاگ هم به این دلیل بوده است.

مراسم هفت مرحوم سیفایی هم روز یکشنبه در تکیه معصوم زاده خواهد بود و امروز هم مراسمی در مسجد محل برگزار شده بود.

مجددا برای آن عزیز آرزوی مغفرت می کنیم.

+ نوشته شده در شنبه چهاردهم فروردین 1389ساعت 19:46 توسط اهالی روستا |

 صبح امروز آقای حاج قدم سیفایی بر اثر سکته قلبی به دیدار حضرت حق شتافت. نامبرده که چند سالی است از محل به همراه فرزندانش کوچ کرده و در شهرستان فریدونکنار سکنی گزیده بود صبح امروز فوت نمود ودر تکیه معصوم زاده به خاک سپرده شد.

این ضایعه رو به خاندان سیفایی وفرزندانش ( آقایان یوسف، قاسم و محمود) تسلیت عرض می نماییم و از خداوند منان برای این عزیزان صبر آرزومندیم.

از طرفی دیگر امشب اولین عروسی محل ( حنا بندان ) در سال 89 درروستای سید نور الدین آهنگرکلا برگزار خواهد شد. داماد این مراسم آقای نصر الله اسدی است ومراسم عروسی وی هم فردا شب در تالار ساقدوش آهنگرکلا برگزار خواهد شد.

این اتفاق رو هم به آقا نصرالله تبریک عرض می کنیم وان شاء الله به پای هم پیر بشن.

+ نوشته شده در سه شنبه دهم فروردین 1389ساعت 11:9 توسط اهالی روستا |

 امروز فینال بازیهای فوتسال محل بین تیمهای شهید سیفایی و حوزه سید الشهداء برگزار شد که در پایان این مسابقه تیم شهید سیفایی موفق شد با نتیجه 3 بر 2 تیم حریف رو شکست بده وبه مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کنه.

 اعضای این تیم رو آقایان حسین عیسوی، محمد امیری، نقی اسماعیلی، مهدی اصغری، علی اصغر رجبی و یک نوایی محله ای به عنوان دروازه بان ویک بزرگ بیشه محله ای به عنوان بازیکن حضور داشتند.

 جایزه تیم اول مبلغ 70 هزارتومان و تیم دوم 50 هزار تومان از طرف کمیته برگزاری مسابقات در نظر گرفته شده بود که پس از پایان بازی به سرپرستهای این دو تیم اهدا شد.

  به هر حال این دوره از مسابقات به هر نحوی برگزار شد اما سئوال بزرگی را در پیش روی ما قرار داد وآن اینکه به رغم پتانسیل بالایی که جوانان محل دراین دوره از مسابقات از خودشون نشون دادند تا کی باید بی زمین باشیم ودر زمینهای دیگران در روستاهای اطراف بازی کنیم؟؟؟ آیا برای زمین فعلی هیچ فکری نمی توان کرد؟؟؟


+ نوشته شده در دوشنبه نهم فروردین 1389ساعت 14:14 توسط اهالی روستا |

تاجایی که یادمه هیچکدوم از کاندیدهای شورا دارای تحصیلات دانشگاهی نبودن و یا تجربه کارهای اداری و دولتی رو نداشتن. سواد اکثرشون در حد خوندن و نوشتن بوده و هست. هنوزم که هنوزه نفهمیدم چرا ادمای باسواد و کارمندهای دولت مثلا معلمها کاندید شورا نمیشوند؟؟؟

شوراهای الان چه فرقی با کدخداهای قدیم دارن؟؟ دیگه اون زمانها گذشته بهتره آدمهایی مثل آقای محمد حسن سیفائی و آقای خانعمو شیردل و امثال اینها که دستی بر کارهای اداری دارند وارد شورای محل شوند

اقایان معلمها و آقایان تحصیل کرده هایی که دارین این مطلبو میخونین دیگه وقتشه وارد عرصه عمل بشین این همه محافظه کاری تا کی؟؟؟؟

از دوستان هم یه سوالی دارم که بهترین اشخاص برای شورا بنظر شما چه کسانی میتونن باشن؟؟؟؟

+ نوشته شده در یکشنبه هشتم فروردین 1389ساعت 23:24 توسط اهالی روستا |

 در هنگامی که بحث های مربوط به عقب نشینی درمحل داغ بود همه صحبت از کسانی می کردند که باید عقب نشینی انجام بدن اما دراین میان هستند کسانی که اصلا هیچ عقب نشینی درمحل نداشتند. هرچند بعضی ازاین هم محلی ها در یکجا عقب نشینی داشتند ودر جایی دیگر خیر، اما بودند کسانی که اصلاعقب نشینی نداشتند.

 با این افراد در روستا های دیگر برخورد های متفاوتی صورت گرفته، اعم ازگرفتن مبلغی از آنها بابت نداشتن عقب نشینی تا کمک فیزیکی این افراد در امر آبادانی روستاهای خودشون. اما متا سفانه درروستای ما شورای محل هیچ برنامه ای برای آنها نداشت وهیچ حرکتی هم  ازاین آقایون دیده نشد تا خودشون به امر آبادانی محل کمکی کنند.

 دراین لیست افرادی هستند که به جرات می توان گفت هم از نظر مالی وهم از نظر جسمی می تونستند کمکی به محل بکنن که نکردند و یا نشد.

 بر طبق اطلاعات کسب شده از محل درحدود 20 درصد ازخانوارهای محل که حدودا 40 خانوار خواهد شد این شرایط  رو دارند واز امکانات رفاهی محل اعم از گاز وآب که برای بعضیهای دیگر شرط عقب نشینی برای دریافت این امکانات بوده به راحتی برخوردارشدند ومشکلی  نداشتند.

پیشنهاد شما عزیزان برای این که اونها هم درآبادانی محل شریک بشن چیه ؟ وچگونه باید با اونها رفتار بشه؟

+ نوشته شده در یکشنبه هشتم فروردین 1389ساعت 9:32 توسط اهالی روستا |

دراین بخش قصد داریم به کمک شما خوانند گان خوب، ترین های 88 محل رو انتخاب کنیم. امیدواریم دراین انتخاب به ما کمک کنید.

1- بهترین خبری که درسال88 برای محل شنیدید چه بود؟

2- بدترین """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""؟

3- پرحاشیه ترین مرد سال88 محل چه کسی است؟

4- مفیدترین شخصیت محل دراین سال چه کسی بوده است؟

5- جالب ترین خبری که دراین سال شنیدید چه خبری بوده است؟

و در پایان سال 89 را برای محل چگونه می بینید.

+ نوشته شده در شنبه هفتم فروردین 1389ساعت 14:53 توسط اهالی روستا |

همونطوری که قبلا براتون نوشته بودیم یک دوره مسابقه فوتسال توسط پایگاه مقاومت محل در سالن شهدای ازباران  برگزارشده که دراین مورد اطلاعاتی رو براتون می آریم.

این دوره از مسابقات که از3 فروردین شروع شده بود ودیروز هم مرحله ی مقدماتی آن به پایان رسیده است و4 تیم به مرحله ی بعدی صعود کردند.

دراین دوره ازمسابقات 8 تیم حاضر شدند که 7 تای آنها ازمحل ویه تیم دیگه از حوزه سیدالشهدا بوده وتیم های غریبه ی دیگه ای از روستاهای اطراف در این کاپ حضورنداشتند. ( علت حضور حوزه هم بابت وقت سالنی بوده که از طرف این حوزه گرفته شده بود و هزینه اجاره سالن رو هم کمتر کرده بود) این 8 تیم دردوگروه 4 تیمه وبه صورت دوره ای در دور اول بازی کردند.

در گروه اول تیمهای فولادین، مازندشت، پایگاه اباذر و قهرمانان حضورداشتند که  تیم قهرمانان به همراه پایگاه اباذر به ترتیب با 7 و6 امتیاز به عنوان تیمهای اول ودوم این گروه به مرحله ی بعدی صعود کردند.

در گروه دوم هم تیمهای شهید سیفایی، حوزه سید الشهداء، شیاطین سرخ وچشمک حضورداشتند که حوزه سید الشهدا با 7 امتیاز وتفاضل گل بهتر به عنوان تیم اول و تیم شهید سیفایی با 7 امتیاز و تفاضل گل کمتربه عنوان تیم دوم به مرحله ی بعدی صعو کردند.

دیدار نیمه نهایی این دوره از مسابقات روز یکشنبه بین تیم های شهید سیفایی وقهرمانان وهمچنین بین پایگاه اباذر وحوزه سیدالشهدا برگزار خواهد شد. زمان این بازیها ساعت 10و نیم قدیم خواهد بود.

فینال این دوره ازمسابقات نیز درروز دوشنبه ساعت 10ونیم (قدیم) درسالن شهدای ازباران برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در جمعه ششم فروردین 1389ساعت 16:4 توسط اهالی روستا |

بنی آدم اعضای یکدیگرند        که در آفرینش زیک گوهرند


همه ما این شعرو بلدیم و همه ما هم معنی این بیت شعرو بلدیم و هروقت کسی به کمک نیاز داشته باشه از این بیت شعر استفاده میکنیم. من تا جایی که یادمه اهالی محل ما خیلی آدمای دلسوز و مهربونی بودن و هستند!!!

تو این ده پونزده سال زندگیم اگه کسی از اهالی محل مریضی پیدا میکرد یا خدای ناکرده تصادفی میکرد همیشه اهالی محل سرنمازشون سر سفره هاشون تو مهمونیهاشون تو عروسیهاشون ازشون یاد میکردن و برای سلامتیشون دعا میکردن!!!! دعا میکردن!!!!

میخوام اسم ببرم آدمایی مثل آقای محمدرضا شرقی که مریضی سختی رو پشت سر گذاشته جونشونو مدیون دعاهای اهالی محل هستند!!!(   و اخیرا تو اتافاقات مالی شورای محل دیدیم چجوری جواب این لطفشونو داد ) 

من یه سوال برام پیش اومده آیا واقعا این دعاها سلامتیشو بهش برگردوند؟؟؟؟

الان توی محلمون چند نفری هستند که دارن با مریضی سخت و پر هزینه ایی دست و پنجه نرم میکنن!! وضع مالیشون اونقدره که با هزار جون کندن باید هزینه درمانشون رو جور کنن!!

نمیخوام اسم ببرم ولی مطمئنم همه شما اونارو میشناسین. آیا دعاهای اهالی جوابگوی هزینه های سنگین درمانشون هست؟؟ آیا دلسوزی اهالی محل براشون پول دارو میشه؟؟

یعنی بزرگی تو محل پیدا نمیشه تا براشون وامی یا پولی بعنوان قرض جور کنه تا بتونن بخشی از هزینه هایی درمانشون رو پرداخت کنن؟ بزرگی وایسادن تو صف اول نماز جماعت نیست بزرگی ریش گذاشتن و تو خیابون تسبیح زدن نیست!! بزرگی ساختن مسجد یا ساختن گلدسته نیست!!!

اگه واقعا آدم باایمان و بااعتقادی هستی میتونی قدم پیش بزاری برای هم محلیهایی که مریضی سختی دارن و یه خورده دست و پالشون تنگه پول جور کنی؟؟

آقای رضا سیفائی رئیس پایگاه بسیج فقط به فکر کسری خدمت برای خودت و بچه های محل نباش کار شما فقط این نیست! چون شما به اصطلاح بسیج مستضعفین هستین!!! آقای رحمان طبری که واسه بدست گرفتن ریاست هیئت امنای مسجد تلاشهای زیادی کردی کارشما فقط تقسیم با عدالت غذا یا برگزاری مراسمهای عزاداری نیست؟؟ آقای حاج محمد حسن سیفائی ریاست محترم هئت امنای مسجد.... کارشما ساختن گلدسته های دراز و درازتر نیست؟؟؟ آقای دهیار و آقایان شورای محل بجای تقسیم کردم بودجه و وام تسهیلات بین خودتون و فامیلاتون یه خورده بفکر بقیه اهالی محل باشین!!

(الان در حدود 35 نفر از بچه های محلمون تو مسابقه فوتبالی  در روستای ازباران که از طرف پایگاه اباذر برگزار شده بود شرکت کردن یعنی هفت تیم از هشت تیم شرکت کننده از روستای ما بودن حالا بماند بعضی ها نیستند و بعضی ها هم خبر نداشتن!! حالا  هشت نفر از اهالی محلمون صاحب کارخانه شالیکوبی هستند که وضع مالی خوبی دارن  هیچکدام از این هشت نفر ریسک سرمایه گزاری برای ساخت ورزشگاه رو ندارن که هم براشون ثواب میاره  و هم براشون سرمایه گزاری خوب به حساب میاد!! )


+ نوشته شده در جمعه ششم فروردین 1389ساعت 7:32 توسط اهالی روستا |

اولین خبرسال 89 را باوضع خیابان محل دراین روزها شروع می کنیم.

درچندروز اخیرکه بازار دید وبازدیدها درمحل وروستای نوایی محله بسیار زیاد است خیابان محل، نقل تمامی این دید وبازدیدهاست ودراین بین اهالی روستای نوایی محله هم قبل ازاین نوروز همیشه به اهالی روستای ما درمورد این خیابان اعتراض داشتند وبه ما انتقاد می کردند که این چه وضعی است. هرچند درچند روز قبل با کشیدن یک گریدر سعی دربهترکردن وضعیت خیابان شد.

اما امروز چند عکس ازیکی ازخوانند گان وبلاگ که نخواست نامش فاش شود به ایمیل ما رسید که نشان دهنده وضع خیابان روستای آنها است که چندان فرقی با محل ما ندارد ودر بعضی از جاها هم خیلی خیلی بدتراست. شما رو به دیدن این عکسها دعوت می کنیم وقضاوت رو به خودتون می سپاریم تا متوجه بشید که خیلی ازاین اعتراضها بی مورده ووضع خودشون ازمابدتر.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه چهارم فروردین 1389ساعت 18:19 توسط اهالی روستا |