تصویر زیر عکس جامع روستای محل هستش

 

طرح جامع روستای کوچک بیشه محله

 

همونطوری که در تصویر نشان دادم مکانی که کارشناسان برای احداث زمین ورزشی محل در نظر گرفتن دقیقا همون مکانی هستش که آقای حجت زعفری قطعه زمینی رو خریدن و برای احداث زمین ورزشی به محل اهداء کردن

حالا این نکات رو در نظر بگیرین که محل، زمین رو برای احداث سالن داره این زمین دقیقا بطور اتفاقی همون زمینی هستش که کاملا پشتوانه قانونی برای احداث سالن داره (پس هیچ کس نمی تونه از نظر قانونی مانع احداث سالن بشه) و همچنین بودجه ساخت سالن ورزشی  توسط رهبری در سال 1372 برای محل اختصاص داده شده. البته آقایون شورا و دهیار می گن قانون جدیده که 30 درصد هزینه احداث رو باید محل بده و باز خودشون هم می گن که بالا آوردن زمین با گل و استفاده از جوانان محل به عنوان کارگر برای احداث سالن میشه 30 درصد هزینه برای احداث سالن.

حالا چجوری آقایون منصور شیروئی و موسی کاردل و محمد رضا شرقی به عنوان شورا و علی آقا اصغری به عنوان دهیار به عنوان مسئولین محل نمی تونن کار احداث سالن رو شروع کنن واقعا جای تعجبه !

ضمنا در مورد جاده، اینجوری که خودشون گفتن عرض 12 متری جاده تصویب شده و فقط مشکل عدم عقب نشینی آقایان رجب علی رجبی و حسن عموئیان و جواد عموئیان و رضا رضویان هستش سه نفر اول که براحتی می تونن عقب نشینی کنن چرا اقایون شورا و دهیار به اونها هیچ فشاری نمیارن؟ چرا آقایون شورا و دهیار در جلسه ای با بزرگان محل از اینها نمی خوان که برای عقب نشینی اقدام کنن؟ ضمنا در مورد آقای رضویان تا کی باید دست به دست گذاشت؟ چیزی که بدیهیه ایشون توان مالی برای ساخت خونه جدید رو ندارن و محل باید با تهیه زمین و ساخت خانه جدید این مشکل رو حل کنه حالا چرا شورا از بزرگان محل برای حل این مشکل دعوت نمی کنه؟ محل ما در عرض کوتاهی تونست یه تکیه و یه حسینیه بسازه که حداقل بالغ بر 100 الی 200 میلیون هزینه شده حالا آیا واقعا نمی تونه برای ساخت خانه جدید برای آقای رضویان هیچ اقدامی بکنه؟ آیا نمیشه بطور موقت برای آقای رضویان خانه ای اجاره کرد و بعد با عقب نشینی هر چه سریعتر جاده محل رو ساخت؟ و اگر اقای رضویان هم در این مورد ترسی دارن می شه با تعهد بزرگان محل و شورا و دهیار به ایشون مبنی بر ساخت منزل  برای ایشون این مشکل رو رفع کرد

آقایون شورا و دهیار شماها در اون دفترتون چیکار دارین می کنین؟؟؟

 

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت 1388ساعت 0:40 توسط اهالی روستا |

امروز هوای محل بارونی بودش و کمی سرد هم شده بود که البته برای نشاء ها خیلی مضره امیدواریم که در چند روز آینده هوا گرم بشه تا نشاء ها زودتر رشد کنن (موندیم چی از خدا بخوایم اگه بگیم بارون نباره اونوقت قعطیه آب میشه  و احتمالا در تابستون قعطیه برق و اگه بگیم بباره نشاء ها همینجور می مونن و رشد نمی کنن اون هم امسال که مردم برای سرما مجبور شدن خیلی دیر به نشاء برن)

ضمنا بعد از باریدن بارون جاده محل به شکل فجیعی خراب شدش الان دو ماه از آغاز سال 1388 میگزره. طبق قول شورا به مردم، قرار بود در ابتدای سال جدید زیر سازی و آسفالت خیابون اصلی شروع بشه ولی هنوز هیچ خبری نیست که نیست

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1388ساعت 0:20 توسط اهالی روستا |

دیروز آقای محمد رمضانی نیاکاری فرزند آقای علی ماندگار رمضانی نیاکاری در یک حادثه رانندگی متاسفانه پایشون مجروح شدش و بعد از درمان های اولیه در بیمارستان هم اکنون در خونش بستری هستش امیدواریم هر چه زودتر حال ایشون خوب بشه
+ نوشته شده در شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1388ساعت 0:13 توسط اهالی روستا |

باخبر شدیم آقای آیت الله ابراهیمی فرزند تبارک الله اخیرن صاحب فرزند پسری شده که اسمش رو محمد گذاشتند. این دومین فرزند وی هست و یک دختر هم داره.وی به همراه پدر خود ساکن فریدونکنار است.
+ نوشته شده در جمعه بیست و پنجم اردیبهشت 1388ساعت 22:38 توسط اهالی روستا |


با همکاری دهیاری محل روز گذشته تابلوی پلاک و کدپستی بر روی درب منازل نصب شده است. برای نصب این تابلو از هر خانه مبلغ 1000 هزار تومان دریافت شد. از این به بعد اهالی محل می توانند با داشتن پلاک و کد پستی مخصوص به خود به راحتی بسته های پستی و مرسولات را در منزل خودشان دریافت کنند.

+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1388ساعت 0:41 توسط اهالی روستا |

با انجام تحقیقی از جزئیات دعوای اخیر با خبر شدم قضیه از این قراره که خلیل محمدی هنگام رفت و آمد از محل سقا عبدالهی رو چپ چپ نگا می کنه در عصر روز دعوا سقا عبداللهی کنار حمام عمومی محل ایستاده بودش و خلیل محمدی با ماشین پرایدش در حال عبور از محل بود که با دیدن سقا عبداللهی ماشین رو نگه می داره و اون رو چپ چپ نگا می کنه! سقا بعد از مدتی به کنارش میره و علت این کار رو جویا میشه که ناگهان خلیل محمدی از ماشین پیاده شده و مشتی به طرف سر سقا عبداللهی رها می کنه سقا عبداللهی در این لحظه جا خالی میده (سقا عبداللهی قبلا کلاس بوکس میرفتش) و دعوا شروع میشه که نتیجش این میشه خلیل محمدی کتک مفصلی می خوره و با چشم های باد کرده میره  به طرف نوائی محله تا آدم جمع کنه. غروب همون روز ایشون به همراه حور محمدی و یه نفر دیگه برای زدن سقا عبداللهی به لب خط می رن که دعوای سختی به وجود میاد و نتیجش این شد که سقا عبداللهی هر سه نفر نوائی محلی رو بشدت کتک می زنه و حور محمدی کمربندشو در میاره و با سگگش قصد ضربه زدن به سر سقا عبداللهی رو می کنه اما سقا کمربند رو از دست اون در میاره و با همون کمربند باز کتک مفصلی می زنه و البته مردم هم به قصد جدا کردن سر می رسن اما حور محمدی چاقوئی از جیبش در میاره و در هنگامی که می خواست چاقو رو به شکم سقا عبداللهی بزنه یکی از اهالی از پشت سر دستشو می گیره  و چاقو رو از دستش در میاره و باز حور محمدی دست بر نداشته و سقا عبداللهی رو بطرف تیلر آقای رضا قلی رمضانی که هنگام عبور از محل بود هل می ده و دست سقا عبدللهی به  فلکه تیلر می خوره و مجروح میشه  در این لحظه که عده بیشتری از مردم جمع شده بودن این سه نفر رو برای خاتمه دعوا به کناری می برن اما در این زمان این سه نفر به شدت هر چه تمام تر به تمام کوچک بیشه محلی ها فحش ناموسی می دن.

بعد از این حادثه دهیار محل و شورا از این سه نفر شکایت کردش  ولی بعد از عذر خواهی این سه نفر، متاسفانه از شکایت صرف نظر کردن!(به همین راحتی)

اکثر نوائی محلی ها سرشون رو میندازن پائین و میرن اما بعضیهاشون خیلی پر رو تشریف دارن که علت اصلی این پرروئی این هستش که فکر می کنن دو سهم از سه سهم جاده محل طبق توافق سالها پیش، متعلق به نوائی محلی ها هستش که من در آینده نزدیک در مورد اون توافق، تحقیقی می کنم و در اینجا میارم

شورای محل و دهیار باید به شورای نوائی محله برای درست رفتار کردن این عده تذکر بده و در صورت اصلاح نشدن فکر کنم که باید با شکایت و یا زور از رفت و آمد همه اهالی نوائی محله از محلمون جلوگیری بشه.

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1388ساعت 15:30 توسط اهالی روستا |

دیروز آقای حاج سید احمد حسینی از مکه مکرمه بازگشتن و دیشب در تکیه شام دهی داشتن (محل ما سه مکان مقدس داره تکیه و حسینیه و مسجد) زیارتشون قبول

+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم اردیبهشت 1388ساعت 10:9 توسط اهالی روستا |

در محل خبر خاصی نیست و مردم مشغول نشاء هستند و اکثرا نشائشون رو تموم کردن و احتمالا تا آخر هفته نشاء محل به اتمام میرسه

ضمنا مزد کارگر امسال حول و حوش 25 هزار تومن بودش البته در دو سه رو به 3۵ تا 40 هزار تومن هم رسیده بودش 

همچنین هنوز هم کسائی که از رودخونه کاردگر محله استفاده می کنند مشکل آب رو دارن و با بستن بند سعی می کنن مشکل رو رفع کنند.

ضمنا در نظرا در مورد دعوای اخیر صحبت شده بود من از جزئیات این دعوا اطلاعی ندارم اما در چند روز آینده سعی می کنم با همکاری دیگر نویسندگان و خبرنگاران افتخاری تحقیقی در این مورد بکنم

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 13:15 توسط اهالی روستا |

امروز اقای سلمان اسماعیلی با خانم پرستار زهرا ابراهیمی (دختر آقای قاسم ابراهیمی) عقد کردن به این دو جوان و خونوادهاشون تبریک می گیم (ایشالله به پای هم پیر شن)

و ضمنا  در نظرا اومده بودش آیا آقای احمد سیفائی امسال هم با دستگاه نشاء کردن؟ بله ایشون دیروز در محل دیده شدش که با دستگاهشون از سر زمین به خونش می رفت.

و همچنین بر اساس آخرین اخبار رسیده کاردگر محلی ها برای هر خویز زمین که از آب رودخونه کاردگر محله  استفاده می کنن مبلغ سه هزار تومان برای همین لایروبی و عمیق کردن گرفتن

+ نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت 1388ساعت 15:38 توسط اهالی روستا |

امروز مراسم عقدکنان دختر مراد رجبی برگزار شد. همسر ایشان اهل فریدونکنار هست. برای این دو جوان زندگی خوب و خوشی آرزومندیم.

همچنین خبرنگار وبلاگ گزارش داده که مظاهر رجبی یک قطعه از زمین کشاورزی خود را به مساحت 140 مترمربع واقع در پشت منزل علی اصغری به خانم سیدزینب حیدری( همسر مرحوم آقااحسان) فروخت. زمین مزبور متری 100 هزار تومان و در کل 14 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

+ نوشته شده در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388ساعت 23:5 توسط اهالی روستا |

اول خبر در مورد ازدواج دختر آقای رضا رضویان هستش که به ایشون و خونواده محترمشون تبریک می گیم

دومین خبر هم در مورد حضور یکی از اعضای شورای راه استان در محل هستش دیروز یه پارچه ای در ابتدای محل زده بودن و حضور فرماندار و نماینده مجلس و این عضو شورا رو گرامی داشتن! اما فقط این عضو شورا اومدش و خبرها حاکی از اونه که هنوز عرض 12 متری تصویب نشده و ایشون برای بازدید اومده بودن و نتیجه این شده که ایشون گفتن شورای محل یه طومار تهیه کنه و به شورای راه استان بده و در اونجا بطور حتم عرض 12 متری جاده تصویب می شه – گفته میشه این بنده خدائی که اومد اینجا یکی از اعضای اصلی اون شورا هستش و تاثیر مهمی در رای اون شورا داره

و خبر سوم هم در مورد یه مشکل هستش به علت زیادی عمیق کردن رودخونه کارگر محله توسط کارگر محلی ها آب رودخونه بالاتر از هیچ لوله آبی ( کله )  زمین های کشاورزی نیست و همه کشاورزان مجبور شدن تا برای حل این مشکل سد های کیسه ای درست کنن و بعضی مجبور شدن که دوباره لوله ها رو دربیارن و اونا رو پائین تر ببرن تازه در بعضی نقاط به علت خیلی بالا بودن زمین از سطح رودخونه این مشکل خیلی بیشتر شده و نکته جالب این هستش که در حکمی که در دست کارگر محلی ها بودش اومده به هیچ عنوان نباید سطح رودخونه عمیق بشه که مشکل گفته شده برای کشاورزا پیش بیاد اما متاسفانه از شیر محله تا کیسرو هیچ کشاورزی اعتراض نکرده و الان هم همشون به چه کنم چه کنم افتادن !!!!!!!

+ نوشته شده در جمعه یازدهم اردیبهشت 1388ساعت 10:46 توسط اهالی روستا |

اول خبر قبلی رو اصلاح کنم که اقای احمد عبدی بودش نه احمد طبری و ماشین هم مال آقای صمد عبدی بودش و همچنین بر اساس آخرین اخبار رسیده از خبرنگار افتخاری حال آقای مجید رجبی خوب هستش و آقای احمد عبدی هم هم خوب هستند(البته دستشون شکسته)

فصل نشاء با نشاء رفتن آقای شعبان اصغری شروع شدش

+ نوشته شده در پنجشنبه دهم اردیبهشت 1388ساعت 0:22 توسط اهالی روستا |

امروز عروسی آقای رسول چرخ زرین بودش به ایشون و خانواده محترمشون تبریک می گیم اما هنگام رفتن به دنبال عروس(ویا برگشت) به علت برخی بچه بازی هائی که در عروسی ها دیده می شه یعنی سبقت های احمقانه و جلوگیری از سبقت دیگر ماشین ها باعث شده یکی از ماشین ها پشتک بزنه که در این حادثه با کمال تاسف آقای مجید رجبی به شدت مجروح شده و در بیمارستان بستری شده و آقای احمد طبری نیز دستشان متاسفانه شکسته شدش

اخبار تکمیلی بعدا اعلام خواهد شد (اگر شما هم در این مورد خبری دارین در نظرات بگین تا در صفحه اصلی انعکاس بدیم)

+ نوشته شده در چهارشنبه نهم اردیبهشت 1388ساعت 0:11 توسط اهالی روستا |

دیروز جمعی از اهالی محل که به کربلا رفته بودن به میهن عزیزمان با افتخار بازگشتن!!!!!!!!!

یه نکته در مورد این سفر این هستش دقیقا فردای روزی که سامرا برا زائرین باز شد زائرین محل به اونجا رفتن و پس فردای باز شدن که زائرین ما هم شهر سامرا رو ترک کرده بودن اونجا بمب گذاشتن که چند نفر از هموطنان هم متاسفانه به شهادت رسیدن ولی خدا رو شکر تروریست ها یه روز زودتر بمب نزاشتند

+ نوشته شده در دوشنبه هفتم اردیبهشت 1388ساعت 0:35 توسط اهالی روستا |

سلام امید است که امروز حالتون خوب باشه

آقای عزیز عزیزی که با درجه سرهنگ تمامی مشغول خدمت بود اخیرا با درجه سرتیپی بازنشسته شدن

این خبر برا من جالب بود که تویه هم محلی ها یه سرتیپ بازنشسته هم هستش

+ نوشته شده در یکشنبه ششم اردیبهشت 1388ساعت 0:31 توسط اهالی روستا |


یکی دو روزی است که لایروبی رودخانه محل به منظور پاکسازی رودخانه و تعریض خیابان در حال انجام است. با در اختیار گرفتن بخشی از زمین صاحبان زمین های کنار جاده، خیابان های دسترسی به زمین های کشاورزی 3/5 تا 4 متر عرض خواهند داشت و این مسئله تسهیل رفت و آمد و دسترسی را موجب می شود، مخصوصا در ایام برداشت محصول شدن که کمباین ها به راحتی می توانند از این خیابان ها عبور کنند و کشاورزان مجبور نمی شوند که از کمباین های کوچک و دستی خودشان استفاده کنند.

+ نوشته شده در جمعه چهارم اردیبهشت 1388ساعت 11:24 توسط اهالی روستا |


دهیاری روستا در اقدامی تحسین برانگیز با نصب پرچمی در محل دفتر دهیاری موفقیت آقای وحید ابراهیمی را به وی تبریک گفت. جا دارد که از آقای علی اصغری دهیار محترم محل برای این حرکت مثبت تشکر کنیم.

همچنانکه قبلا گفته بودیم وحید ابراهیمی موفق شده است به عضویت تیم ملی قایقرانی قایق های بادبانی درآید و به زودی برای یک دوره ی آموزشی سه ماهه عازم مالزی خواهد شد.

همچنین خبر رسیده که آقای محمد امیری که طی سکته ای در چند روز پیش قدرت تکلم خود را از دست داده بود به تدریج در حال بهبود است و تا حدودی می تواند صحبت کند.

+ نوشته شده در پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388ساعت 18:3 توسط اهالی روستا |

اول خبر خوب :

بر اساس آخرین اخبار رسیده طرح هادی برای 12 متر در محلمون تصویب شده  ولی به علت وجود 4 مانع فعلن از اجرای آن جلوگیری شده این موانع عبارتند از

1-      عدم عقب نشینی آقای رجب علی رجبی (اخبار رسیده حاکی ازآن است که ایشون بلوک و سیمان را از شورا دریافت کرده اند)

2-      عدم عقب نشینی  آقای حسن عموئیان (منظور خونه ای هستش که روبروی انباری جدید آقای حاج حرمت اصغری قرار داره)

3-      عدم خراب کردن دیوار توسط اقای جواد عموئیان (مشخص نیست به چه علت ایشون با وجود ساخت دیوار در پشت دیوار کنونی، مغازهشون رو خراب نمی کنه)

4-      مهم ترین مانع و سخت ترین مانع این مانع هستش و اون هم منزل آقای رضویان (که باید یک فکر اساس در موردش بشه)

ضمنا طرح هادی نوائی محله نیز تصویب شده و قرار بزودی اجرا بشه اما محله ما بشدت مخالف اجرا شدن اول طرح هادی در اونجا هستن چون در صورت اجرا در اونجا تا عدم اتمام در اونجا طرح هادی در محله ما اجرا نخواهد شد و کاملا غیر منطقی هستش تا ابتدای جاده درست نشده انتهای جاده درست کنن

و اما خبر بد :

بر اساس خبرهای رسیده و تایید نشده آقای تقی اسماعیلی  که قبلا گفته بود با عقب نشینی، جاده مورد نیاز رو برای عبور کامیون به زمین ورزشی میده الان از حرفشون برگشته و می گن که این کار رو نمی کنن. و این مشکل نیز برمشکل قبلی یعنی مخالفت آقای آژان طبری افزوده شده و البته یه طرح جدید مطرح شده و اون هم تعویض این زمین با زمین آقای حجت زعفری که در کنار کارخانه زعفری ها قرار داره هستش که البته از نتیجه این طرح خبری در دست نیست

+ نوشته شده در پنجشنبه سوم اردیبهشت 1388ساعت 0:14 توسط اهالی روستا |

 


بنا بر خبرهای رسیده آقای وحید ابراهیمی فرزند قاسم از اهالی محل ساکن در فریدونکنار به تازگی به عضویت تیم ملی قایقرانی قایق های بادبانی درآمده و قرار است برای یک دوره ی آموزشی سه ماهه به مالزی اعزام شود. تحقیقات به عمل آمده گویای آن است که این نوجوان هم محلی همراه با 5 تن دیگر از همسالان فریدونکناری به این موفقیت نائل آمده و در محل شورای شهر فریدونکنار هم پرچمی برای آنان نصب شده است. خوب است که مسئوین محترم محل هم برای تشویق و حمایت این هم محلی عزیز پارچه ای برای وی نوشته و در محل دفتر شورا نصب کنند.

برای وحید آرزوی موفقیت و سربلندی در لباس مقدس تیم ملی داریم.

+ نوشته شده در سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 22:44 توسط اهالی روستا |